תמרורים בכביש

לשמור עלינו

מצב התחבורה בישראל הוא מורכב, כאשר יש הרבה מאוד אתגרים שיש להתמודד איתם. מצד אחד, מצב התחבורה הציבורית הוא רע מאוד, מה שגורם להרבה אנשים לוותר על אוטובוסים ורכבות ולעלות על הכביש וליצור, למעשה, את המצב השני – צפיפות ודוחק לא נעימים. יש בישראל מאות אלפי מכוניות על הכביש מדי יום, מה שגורם לפקקי ענק ולבזבוז זמן גדול. בנוסף, יש גם לא מעט אופנועים, אופניים חשמליים וקורקינטים ממונעים שיוצרים סכנות נוספות, והמון נהגים שהם פשוט לא זהירים. בין כל הכאוס הזה, יש כמה דברים שנועדו לעשות מעט סדר, להתריע בפני סכנות ולשמור על הנהגים ועל הולכי הרגל, ואחד מהדברים הללו הוא הצבה של תמרורים.

 

תמרורים בכביש נועדו ליידע את הנהגים על שינויים באופי הנהיגה. בישראל יש לא פחות מ-257 תמרורים נכון לשנת 2019, וניתן להניח שאין כמעט אנשים שיודעים ומכירים את כל התמרורים. מרבית האנשים נתקלים בצורך לזהות תמרורים רק במבחני התאוריה ובריענון הנהיגה, אם כי כל אחד יודע שכאשר הוא רואה תמרור, עליו להיות ערני יותר. יש תמרורים שנועדו לעשות סדר, כמו איסור חניה ורחוב ללא מוצא, ומנגד, תמרורים שנועדו להזהיר מפני סכנה, כמו תמרור עצור, האט, או הגבלת מהירות. כל נהג חייב לציית לתמרורים הללו, מכיוון שכאשר הוא לא עושה זאת, הוא לא מסכן רק את עצמו, אלא את הסביבה שלו.

כולם כפופים לחוקים

מעבר לנושא של תמרורים נהיגה קיים גם העניין של הולכי הרגל. גם הולכי רגל כפופים לחוקי התנועה, ואנשים שעוברים ברמזור אדום או מתעלמים מתמרורים המיועדים להם עלולים להיקנס ולהיענש. תמרורים להולכי רגל הם חשובים מאוד, לא פחות מתמרורים אזהרה לנהגים, ואי ציות להם עלול להביא לאסון. התמרורים שם כדי לעזור לנו, ולא משנה אם אנחנו על כלי רכב או לא.

מעוניינים לרכוש תמרורים מאיכות גבוהה? חברת פיקס שלטים היא הכתובת הנכונה עבורכם. החברה מתמחה בעיצוב, בייצור ובהתקנה של תמרורים ושלטים מסוגים שונים. לסקירת כלל מוצרי החברה לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים או הזמנות, צרו קשר בטלפון 04-6136167